Recenzje

01.06.2014

Magda Gessler - Poziomka

W czerwcu 2014 roku nasza restauracja znalazła się w przewodniku Magdy Gessler "101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce - przewodnik 2014/2015" Otrzymaliśmy w nim wyróżnienie oznaczone jedną poziomką

czytaj dalej
14.11.2013

Magda Gessler - Newsweek

Dwa tygodnie temu mieliśmy przyjemność gościć w naszej restauracji Magdę Gessler czego miłym i zaskakującym efektem jest artykuł w Newseeku. Zapraszamy do lektury.

czytaj dalej
15.05.2013

Bikont Poleca - Przewodnik "Polska na widelcu"

Sympatyczne, bezpretensjonalne wnętrze, w sam raz na obiad lub kolacyjkę po morskich kąpielach wśród malowniczych ruchomych wydm.

czytaj dalej
15.01.2007

Macieja Nowaka Arkadia Smaków - Maciej Nowak Kuchnia Nr 1

(...) W Gdańsku zawsze poprawiała mi humor golonka w barze "Pod Kaprem". Tym koło stoczni, opisanym przez Lecha Wałęsę w "Drodze Nadziei".

czytaj dalej
29.04.2006

Idealny weekend Manueli Gretkowskiej

(...) Z Krokowej blisko na Hel, Kaszuby i do wioski Sasino słynnej z "Restauracji u Ewy"

czytaj dalej
18.07.2005

Do stołu zaprosiłabym rekina... - Manuela Gretkowska Kuchnia Nr 7

Do warszawskich restauracji jakoś nie mieliśmy szczęścia. Najlepiej wspominamy restaurację U Ewy w pomorskim Sasinie.

czytaj dalej
Śledź u Ewy - Newsweek
13.07.2003

Śledź u Ewy - Newsweek

W Restauracji Ewa Zaprasza poczujesz się jak w domu.

04.07.2003

Restauracja Ewa Zaprasza - Do Sasina na przysmaki i hamaki - Głos Wybrzeża

Restauracja Ewa Zaprasza mieści się na końcu świata. Kiedyś ktoś, może w przypływie wisielczego humoru na tablicy z napisem "Sasino" dopisał "tam, gdzie diabeł mówi dobranoc".

czytaj dalej
22.07.2002

Najlepsza w kraju polska kuchnia - Maciej Nowak Profit

Nie można się tutaj dostać przez przypadek. Do malutkiej wioski nieopodal latarni morskiej w Stilo prowadzi kręta, wyboista droga.

czytaj dalej
16.07.2001

Ewa Zaprasza - A. Łazarowicz Food Service

Turysta w nadmorskich miejscowościach na Kaszubach jest dziś w stokroć lepszej sytuacji niż jeszcze kilka lat temu, kiedy zjedzenie przyzwoitego obiadu było nie lada problemem.

czytaj dalej
08.10.2000

Jod koło brzegu - Andrzej Zaorski Wprost

Zaczęła się jesień. Po wakacjach pozostały wspomnienia. Ale może warto trochę powspominać letnie miesiące, kiedy wokół ziąb. Od jakiegoś czasu mamy w Polsce właściwie dwie pory roku: lato (piękny kwiecień, maj, czerwiec oraz gorsze lipiec i sierpień) i zimę.

czytaj dalej
20.09.2000

Rodzinne przepisy pani Ewy - Danuta Walewska "Moje podróże" - Rzeczpospolita

"Ewa Zaprasza" ma eleganckie wnętrza godne raczej kurortu, niż przydrożnej restauracji. Sala jadalna wyścielona dywanem, ze starymi obrazami i grafikami na ścianach. Na kominku bibeloty w rogu regał z książkami i pamiątkami.

czytaj dalej
18.08.2000

Wakacje pełną gębą - Maciej Nowak Co jest grane nr 34 dodatek do Gazety Stołecznej nr 192

Wszystkim, którzy wakacje spędzać musząca murach stolicy, pragnę zepsuć nastrój jeszcze jednym adresem, którego nie należy omijać. Myślę o kultowym w pewnych kręgach lokalu od kilku lat ściągającym publiczność z całego Wybrzeża do Sasina koło Łeby.

czytaj dalej
07.08.2000

Nie ma jak u Ewy - Maciej Nowak Dom i Wnętrze

kolejnym celem wędrówki jest restauracja "Ewa zaprasza" w Sasinie. To właśnie tutaj znaleźli ukojenie państwo Dmochowscy. Ewa jest historykiem sztuki, Marcin - inżynierem rolnictwa. Dwadzieścia lat temu wyemigrowali wewnętrznie z Gdyni przenieśli się do tej małej wioski niedaleko Łeby.

czytaj dalej
20.08.1999

Między dwoma morzami - Robert Sołtysik Supermarket - dodatek do Gazety Stołecznej

Nieopodal Bordeaux, wokół ruin benedyktyńskiego opactwa La Sauve Majeure, niegdyś ważnego przystanku w drodze pątników do św. Jakuba z Compostelli, rozpościera się wielki winiarski region Entre-deux-Mers, czyli Między Dwoma Morzami

czytaj dalej
09.10.1998

Spacerkiem po restauracjach - Zał Malwa

Restaurację prowadzą właściciele ze swoimi dziećmi. Pomimo dużej liczby gości obsługa przebiega sprawnie, fachowo i uprzejmie.

czytaj dalej
16.07.1996

Gdzie dobrze zjeść - Ekspert Sukces

Miłośnikom niespodzianek proponuję wycieczkę do restauracji, która znajduje się na... końcu świata. Sasino to niewielka wieś pomiędzy modnymi (i zatłoczonymi do granic możliwości) Dębkami a Łebą.

czytaj dalej
26.06.1996

Przyjaciółka

Restauracja, "Ewa zaprasza" znajduje się w miejscowości Sasino, nad morzem, koło latarni Stilo, między Łebą a Władysławowem.

czytaj dalej
18.04.1996

Niebiański zajazd, z cyklu Hors d'oeuvre - Maciej Nowak Gazeta Morska

Z nadejściem wiosny warto nieco urozmaicić nasze turystyczno-gastronomiczne szlaki. Zamiast podążać stałą ścieżką na Starówkę czy do Sopotu, w zaklęte (a nieraz i nędzne) rewiry trójmiejskiej gastronomii, zachęcam do wyprawy za miasto.

czytaj dalej
24.01.1996

Z kieliszkiem w ręku - Aleksandra Zdrojewska Dziennik Bałtycki

Najwięcej gości przyjeżdża tu w niedzielę. Ze wszystkich stron - nie tylko z okolicznych miejscowości, ale z Niemiec, Francji, Norwegii.

czytaj dalej